loading...
سایت تفریحی و سرگرمی سه سوت
مرتضی ساسانی بازدید : 301 دوشنبه 20 مرداد 1393 نظرات (0)

کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برای خودش شبکه راه می‌اندازد؟آسیایی ها از من خوششان می آید

 

رییس فدراسیون فوتبال می گوید:«پست سرپرستی را حذف کردیم تا دور کروش خلوت شود.»

علی کفاشیان با همه شوخی دارد اما با «صدا و سیما» نه. او شمشیرش را از رو بسته و می‌گوید چرا باید با پول فوتبال، برای خودشان شبکه بسازند. کفاشیان می‌گوید صدا و سیما شفاف عمل نمی‌کند و نمی‌گوید دقیقاً چه درآمدی از فوتبال دارد. همین عدم شفافیت، به احتمال زیاد معامله آنها را برهم خواهد زد. رئیس در این گفت‌وگوی صریح که البته آمیخته با طنز است، حرف‌های آخر خود را به رسانه ملی می‌زند.

*آقای کفاشیان در ماجرای حق پخش انگار خیلی جدی هستید. در مصاحبه روز شنبه خودتان به خبرورزشی گفته بودید به احتمال زیاد با صدا و سیما قطع همکاری می‌کنید. اختلاف مالی اینقدر زیاد است؟

ابتدا از اینجا شروع می‌کنم که پس از اتمام قرارداد، ما به صدا و سیما نامه دادیم که مذاکره کنیم. یک روز مانده به شروع لیگ گفتند ما با شما مذاکره می‌کنیم. جلسه‌ای با آنها داشتیم تا فردا نگوید فدراسیون فوتبال با ما مذاکره نکرد. یک جلسه هم با آقای تقدس‌نژاد مدیر کل بودجه و همین‌طور مدیرکل تبلیغات و بازرگانی داشتیم. اعتقاد ما این بود که صدا و سیما از فوتبال پول زیادی درآورد ولی آنها گفتند اتفاقاً فوتبال برای ما درآمدزا نیست و خیلی هم بد است! ما گفتم پول اضافه‌ای نمی‌خواهیم. پیشنهاد دادیم که درآمدها را شفاف کنیم تا پس از بررسی حق دو طرف تعیین شود. منتهی این طرح را نپذیرفتند و حالا طرح دیگری داده‌ایم.

*چه طرحی؟

یک کاسه کردن تبلیغات محیطی. واقعاً باید مشخص شود درآمد صدا و سیما از فوتبال چقدر است.

*البته آنها در نامه‌ای که به شما نوشتند تهدید کردند اگر بازی‌ها پخش نشود شما از تبلیغات محیطی که گرفته‌‌اید، چیزی عایدتان نمی‌شود.

ببیند صدا و سیما در نامه‌ای ۳ صفحه‌ای پیشنهاداتش را به ما داد. در یکی از بندها نوشته بود که دولت بیشتر از ۴۰ درصد هزینه‌های ما را نمی‌دهد. برای توسعه و راه‌اندازی شبکه‌ها مجبور هستیم ۶۰ درصد هزینه‌ها را خودمان تأمین کنیم. پس این همه تبلیغ و درآمد خرج توسعه شبکه‌های شما می‌شود؟ اگر می‌خواهید شبکه راه بیندازید بروید از دولت بگیرید، چرا با پول دیگران می‌سازید؟ چرا با پول فوتبال می‌سازید؟ فوتبال توسعه پیدا نکند؟ این همه طرفدار دارد، چرا حقش را نگیرد؟

*اصلاً توافقی در کار بوده است؟ مشخص شده از درآمدها چند درصد به شما برسد؟

اصلاً به درآمدها نرسیده‌ایم که به درصد برسیم. آنها می‌گویند ما ۲۸ میلیارد تومان بیشتر از فوتبال درنمی‌آوریم. تازه الان که می‌خواهیم ۲۲ میلیارد تومان به شما بدهیم، زیاد هم هست!

*ولی با قیمت ۱۸۰ میلیاردی شما خیلی اختلاف دارد.

ما به نصف این مبلغ هم قانع هستیم منتهی صدا و سیما درآمدش از فوتبال زیاد است ولی می‌گوید نه من پولی در نمی‌آورم. به نظرم دوستان باید رو‌راست باشند. این اصلاً عیبی ندارد. می‌گویند دولت بودجه نمی‌دهد. ولی مگر ما چقدر بودجه برای فوتبال داریم؟ حق پخش حق باشگاه‌ها و فدراسیون است. مگر ما این همه تیم در لیگ نداریم که باید این پول بین‌شان پخش شود؟ پس آنها نباید حق‌شان را بگیرند؟ خود ما چند تیم‌ملی داریم؟

*پس بعید است به توافق برسید.

من به صدا و سیما گفتم ما هم فکر شما را می‌کنیم ولی اگر توافق نشد، فردا نگویید این‌ها نیامدند و حرف نزدند. ولی بعید می‌دانم به نتیجه برسیم. آنها می‌گویند بیشتر از این پول نمی‌دهیم و ما هم قطعاً موافقت نمی‌کنیم. به احتمال زیاد هم همکاری ما تمام می‌شود و مردم باید به استادیوم بیایند تا بازی‌ها را ببیند. این برای شما روزنامه‌ها هم بد نیست. به‌هر‌حال باید حق ما را بدهند، نمی‌شود که این همه پول از فوتبال دربیاورند. برنامه‌های مختلف ورزشی را دارند و با همین ۹۰ کلی درآمد دارند. پرمخاطب‌ترین برنامه‌های ورزشی است و بازی‌های فوتبال. این همه تبلیغ ولی می‌گویند ما درآمدی نداریم و ۲۸ میلیارد بیشتر پول درنمی‌آوریم! حالا قرار است یک جلسه دیگر هم داشته باشیم ولی بعید است به توافق برسیم.

*ولی احساس می‌کنیم در پایان قرارداد بسته شود چون زور شما به صدا و سیما نمی‌رسد. نگاه آنها از بالاست.

بله، نگاه‌شان از بالاست. ولی هر جا می‌خواهند من را دعوت کنند، حرف بدی می‌زنم؟ می‌گویم درآمدتان از فوتبال را شفاف کنید. زور که نمی‌گوییم، می‌گوییم واقعیت را بگویید. به‌هر‌حال فوتبال نباید از خودش سهمی داشته باشد؟

*جدا از بحث حق پخش، قرارداد کارلوس کروش به کجا رسید؟ کی برای امضا می‌آید؟

ایشان در حال حاضر در دبی است ولی می‌خواهم به او یک ایمیل بزنم و بخواهم که ظرف یکی، دو روز آینده به ایران بیاید و قرارداد جدیدش را امضا کند. مرخصی کروش هنوز تمام نشده است. از او می‌خواهم بیاید امضا کند و دوباره به مرخصی برود. دیروز هم گفتم قرارداد را برای امضا آماده کنند.

*قرارداد کجا بسته می‌شود؟

در دفتر خودمان در فدراسیون فوتبال. می‌خواهید در خبرورزشی ببندیم، اگه ناراحتید!(خنده) شنیدم سماور دارید، چایی هم هست. همان جا دور هم چایی می‌زنیم و قرارداد را می‌بندیم.

*ما که مشکلی نداریم. قرارداد را با خودش به لیسبون برده بود تا وکیل حقوقی‌‌اش ببیند. آیا مشکلی در قرارداد نبود؟

نه، اتفاقاً قرارداد را برای من ایمیل کرده با یک اصلاح کوچک. البته کامل آن را نخوانده‌ام اما هیچ مشکلی وجود ندارد و در این هفته ا‌ن‌شا… او را به تهران می‌آوریم تا قرارداد را امضا کند. فکر کنم مشکلی نباشد فردا پس فردا به تهران بیاید و کار را تمام کنیم.

*پست سرپرستی تیم‌ملی هم که حذف شد. تصمیم شما بود یا کروش؟

به کروش گفتم هر چقدر دوروبرت را خلوت‌تر کنی، من استقبال می‌کنم. گفتم اطرافت را خلوت می‌کنیم که برایت حاشیه درست نکنند. او هم گفت باشه. کادر هر چقدر کوچک‌تر باشد برای ما هم بهتر است چون هزینه کمتری می‌کنیم. پست سرپرستی هم حذف شد. کروش می‌گفت اصلاً معنایی ندارد چنین پستی داشته باشیم و یکی به عنوان سرپرست روی نیمکت بنشیند. همه کارها را دوستان دیگر مثل خراطی و خود فدراسیون انجام می‌دهند.

*پس آقای نبی دیگر سرپرست نیستند.

نه، آقای نبی از ابتدا سرپرست موقت بود. ایشان دبیر کل فدراسیون فوتبال است.

*درباره گرفتن میزبانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ هم صحبت کنیم. آیا ممکن است این میزبانی به ما برسد؟ چه زمانی در این باره تصمیم‌گیری می‌شود؟

بعد از جام ملت‌های استرالیا در این باره تصمیم‌گیری می‌کنند. ببینید الان همه چیز بستگی به امارات دارد.

*یعنی به ما بستگی ندارد؟!

الان چند کشور کنار کشیده‌اند و تنها ما و امارات مانده‌ایم. لابی آنها خیلی قوی‌تر از ماست. اگر لابی کنند که میزبانی را می‌گیرند ولی اگر کار به رای‌‌گیری بکشد، ایران برنده می‌شود و میزبانی را می‌گیرد.

*چطور؟

چون از من خوششان می‌آید!

*امارات هم که بیکار نمی‌نشیند. قطعاً لابی می‌کند و میزبانی را می‌گیرد.

ان‌شاا… لابی نکنند و کار به رای‌‌گیری واقعی بکشد و ما میزبانی را بگیریم. (تعجب طرفین!)

*آقای کفاشیان چه زمانی ساختار AFC را درست می‌کنید؟

در دستور کار است. (خنده) این خبر قدیمی بود، نمی‌دانم چرا الان رسانه‌ها درباره‌‌اش نوشته‌اند. ما یک کمیته موقتی تشکیل داده‌ایم تا ساختار را درست کنیم.

*پس ان‌شاا… مثل فدراسیون خودمان پرونده‌ها به کشوی دبیر کل می‌رود تا خاک بخورد یا اینکه آرای کمیته انضباطی را هر وقت حال کردید، اعلام کنید!

بله، آن پرونده‌هایی را که لازم باشد حتماً می‌گذاریم در AFC خاک بخورد!

*آقای کفاشیان باغچه خودمان را هم یک بیل بزنیم، بد نیست. خودتان بهتر از هرکسی می‌دانید ساختار فدراسیون فوتبال ایران مشکل دارد.

ببین در هر ساختمانی و در هر مجموعه‌ای، یک سری مشکلات وجود دارد. یک چیزی به‌هر‌حال خراب است. ما باید همه چیز را اصلاح کنیم.

برچسب ها اخبار جدید ورزشی , اخبار ورزشی , اخبار ایران وجهان ورزشی , کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برای خودش شبکه راه می‌اندازد؟ , بزرگترین سایت اخبار جدید کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برای خ , نمایش اخبار جدید کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برای خودش شبکه , افتتاح اخبار جدید کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برای خودش شبک , افتتاح سایت اخبار جدید کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برای خود , دانلود مستقیم با اخبار جدید کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برا , فیلترشکن اخبار جدید کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برای خودش ش , افتتاح انجمن اخبار جدید کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برای خو , افتتاح تالار گفتمان اخبار جدید کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال , افتتاح وبلاگ اخبار جدید کفاشیان : چرا صدا و سیما با پول فوتبال برای خو , دانلود نرم افزار , دانلود بازی , دانلود فیلم , مطالب تفریحی , تصویر , ترول , کد و ابزار ,
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
مجله سه سوت در سال 1389 و با هدف فراهم آوردن امکان استفاده بهینه از اوقات فراغت کاربران اینترنتی راه اندازی شد. این مجله تفریحی، آموزشی و سرگرمی همواره سعی داشته تا با بهترین و مفیدترین و جذاب ترین مطالب اوقات خوشی را برای کاربران فراهم نماید. اکنون نیز بعد از گذشت هفت سال از تاسیس این سایت هنوز محبوبیت این سایت از بین نرفته و همه روزه مورد بازدید بسیاری از کاربران عزیز قرار می گیرد. امید است شما نیز لحاظ خوب و خوش و مفیدی در سه سوت داشته باشید.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  مطالب سایت را چگونه ارزیابی میکنید
  آمار سایت
 • کل مطالب : 7397
 • کل نظرات : 201
 • افراد آنلاین : 14
 • تعداد اعضا : 484
 • آی پی امروز : 261
 • آی پی دیروز : 299
 • بازدید امروز : 1,061
 • باردید دیروز : 4,129
 • گوگل امروز : 7
 • گوگل دیروز : 7
 • بازدید هفته : 9,799
 • بازدید ماه : 65,431
 • بازدید سال : 148,078
 • بازدید کلی : 6,767,953